השתלת שיער עמוד פנימי חדש

השתלת שיער מהי ?

בכתבה זו ניתן הסבר קצר על סוגי השתלות השיער הקיימות בעולם מוזמנים לקרוא ולהרחיב בנושא

השתלת שיער נחשבת לאפשרות שרבים בוחרים בה על מנת לחזור למראה שיער מלא, יחד עם זאת השתלת שיער זוהי לא בהכרח האפשרות הטובה ביותר עבור כלל הלקוחות והאבחנה צריכה להיעשות בצורה מקצועית ובהתאם למצב המטופל.

כיום רבים המקומות שממליצים למטופליהם לרוץ ולבצע השתלת שיער יש חלק שימליצו על השתלת שיער בארץ וחלקם על השתלת שיער בטורקיה, וזאת מבלי להסביר למטופל מהי העצם מהות התהליך וכיצד הוא מתבצע.

השתלת שיער השיטות

השתלת שיער יכולה להתבצע בכמה שיטות מרכזיות: השתלת שיער בשיטת ה FUE  , השתלת שיער בשיטת ה FUT , השתלת שיער בשיטת DHI , על שלושתן נסביר עכשיו.

השתלת שיער בשיטת FUT  השתלת השיער בטכנולוגית FUT הייתה הראשונה בעולם, השתלת שיער בשיטה זו מבוצעת על חיתוך של רצועות שיער מהאזור התורם והפרדת זקיקי השיער מאזור זה, לאחר מכן מופרדים זקיקי השיער ומושתלים מחדש באזור הנבחר שנרצה לטפל.

בהשתלת שיער מהסוג הזה מושתלים בין 3000-5000 זקיקי שיער , משך הניתוח בין 3-6 שעות והוא מבוצע בהרדמה חלקית, ההחלמה מניתוח זה אורכת כ 12 יום, בשיטה זו יתכנו צלקות באזור התורם.

השתלת שיער בשיטת FUT  נחשבת מיושנת וחברתנו לא מספקת שירות זה עבור מטופליה.

השתלת שיער בשיטת FUEהטכנולוגיה המתקדמת היום בעולם השתלות השיער, בשיטה זו יופרדו זקיקי השיער מהאזור התורם בצורה יחידנית זאת אומרת זקיק זקיק ולא כמו בשיטת FUT שבנויה על חיתוך רצועת שיער, השתלת שיער זו יופרדו זקיקי השיער ויושתלו אחד אחד באזור המבוקש בין 3000-6000 זקיקי שיער.

השתלת שיער זו מתבצעת בהרדמה חלקית ואורכת בין 6-8 שעות, נכון זמן הטיפול ארוך יותר אך זמן ההחלמה קצר יותר במקרה של השתלת שיער בשיטת FUE  ועומד על 5 ימי החלמה בלבד, בנוסף בסוג זה של השתלת שיער לא נשארת צלקת או סימני טיפול אחרים לאחר ההחלמה.

השתלת שיער בשיטת DHI  – מדובר על השתלת שיער מדויקת מאוד שדומה בבסיסה להשתלת שיער בשיטת FUE ובמהלכה מופרדים הזקיקים בצורה יחידנית מהאזור התורם, הזקיקים מוזרקים חזרה לאזור  הנתרם על ידי מכשור מדויק מאוד שמאפשר לשלוט על כיוון השיער מיקומו וכן משפיע על זמן ההחלמה וגורם לזמן החלמה קצת יותר לאחר השתלת שיער .

השתלת שיער הסיכונים 

השתלת שיער כמו כל ניתוח אחר מלווה בסיכונים שהראשון בהם הוא זיהום שיכול להיגרם מסביבת עבודה לא מקצועית וסטרילית, יש להקפיד שהגוף המנתח יהיה מקצועי ומוכר על ידי איגודים בין לאומיים מעולם הרפואה וכן עומד בתקני בריאות ובטיחות מחמירים שנדרשים לביצוע השתלת שיער .

השתלת שיער למי זה מתאים ?

כל אדם אשר סובל משיער דליל או התקרחות יכול לבחור לעבור השתלת שיער , אולם לא לכל מטופל נחוצה השתלת שיער ויש לבדוק אפשרויות נוספות לבני בחירה בתהליך זה, השתלת שיער זהו שלב ראשון בתהליך החזרה לשיער מלא ובריא, נחוץ לבצע טיפול משמר לשיער המושתל וכמובן לטפל בבעיית נשירת השיער שהביאה את המטופל עד כדי השתלת שיער .

הגיל האידיאלי לעבור השתלת שיער הינו מעל 25 אך יש מקרם בהם קיימת אפשרות לבצע השתלת שיער בגיל מוקדם יותר , השתלת שיער בקרב אנשים בגילאי 40 ויותר תתבצע באופן שונה מאשר השתלת שיער בגילאי ה 20 וחשיבות תכנון השתלת שיער והמבנה שבו תתבצע תתפוס תפקיד משמעותי יותר.

באיזה מקרים נבצע השתלת שיער ?

ההחלטה לבצע השתלת שיער תהייה במקרה ונבחין שנשירת השיער הינה על רקע גנטי תורשתי הורמונלי ולא במקרים בהם נשירת השיער מתרחשת מסיבה אחרת, שכן במקרים אלה השתלת שיער אינה אפקטיבית ויש לבדות דרכי טיפול נוספות למעט השתלת שיער .

 

 

השתלת שיער ממה להיזהר ?

כאמור כיום קיימת פריצות בתחום השתלת שיער וגורמים רבים מציעים לקהל הישראלי לבצע השתלת שיער במוקמות שונים בעולם, עלינו להיזהר מאותם גורמים שמוכרים השתלת שיער ללא הבנה של התחום ודרכי הטיפול הנדרשות לאחריו.

השתלת שיער זהו לא פתרון קבוע ואותם גורמים אשר מוכרים אותו כפתרון קסם להתקרחות או שיער דליל חושבים על כיסם בלבד ולא על מצב המטופל שנה או שנתיים אחרי השתלת שיער, מצב שבו השיער המושתל לא נקלט כראוי או מצב שבו השיער ה"ישן" ממשיך לנשור והמטופל נשאר על ראשו עם השיער שהושתל במהלך השתלת שיער בלבד.

השתלת שיער לסיכום

נכון לסכם ולומר השתלת שיער הוא חלק אחד בתהליך הצמחת שיער ועלינו להבין ולקחת זאת בחשבון, זהו כמובן חלק חשוב ואף הכרחי לחלק מהמטופלים אך יש הרבה מטופלים שיכולים להגיע לתוצאות משמעותיות וטובות גם ללא ניתוח השתלת שיער .

האם אתה צריך השתלת שיער ?

האם ישנן טיפולים אחרים שמתאימים לפני השתלת שיער ?

מהן האפשרויות עומדות בפניך ?

מהן העלויות השתלת שיער ?

מזמינים אותך לייעוץ טלפוני אישי ללא תשלום לקבלת כל הפרטים