השתלת זקיקי שיער היא טכניקה כירורגית המזיזה זקיקי שיער מחלק של הגוף הנקרא 'אתר התורם' לקירח או קירח של הגוף הידוע בשם 'אתר הנמען'. זה משמש בעיקר לטיפול  לגבר. בהליך מינימלי זה פולשני, שתלים המכילים זקיקי שיער כי הם גנטית עמיד מקריח, (כמו בחלק האחורי של הראש) מושתלים לקרקפת הקירח. השתלת שיער יכול לשמש גם כדי לשחזר ריסים, גבות, שיער זקן, שיער החזה, שיער הערווה כדי למלא צלקות שנגרמו על ידי תאונות או ניתוח כגון מתיחת פנים והשתלות שיער קודמות. השתלת שיער שונה השתלת העור כי השתלות מכילים כמעט את כל האפידרמיס ודרמיס סביב זקיקי השיער, והשתלות זעירים רבים מושתלים ולא רצועה אחת של העור.

מאז השיער גדל באופן טבעי בקבוצות של 1 עד 4 שערות, טכניקות הנוכחי הקציר השתלת שיער "יחידות פוליקולרי" בקבוצות הטבעי שלהם. כך השתלת שיער מודרנית יכולה להשיג מראה טבעי על ידי חיקוי אוריינטציה השיער המקורי. הליך השתלת שיער זה נקרא השתלת יחידת פוליקולארית (FUT). שיער התורם ניתן לקצור בשתי דרכים שונות: קצירת רצועה, ויחידת יחידת פוליקולרית (FUE).

הערכה ותכנון מחדש
בהתייעצות ראשונית מנתח המנתח את הקרקפת של המטופל, דן בהעדפותיו ובציפיותיו ומייעץ להם לגבי הגישה הטובה ביותר (למשל, פגישות בודדות לעומת פגישות מרובות) ואיזה תוצאות סביר לצפות. טרום מבצעית יעזור לדעת את צפיפות הקיים בפועל של השיער, כך תוצאות לאחר הניתוח של השתלות השיער החדש השתלה ניתן להעריך במדויק. חלק מהחולים עשויים להועיל עם יישום מינוקסידל טופיקלי טופיקלי וויטמינים.

במשך מספר ימים לפני הניתוח החולה נמנע משימוש בתרופות העלולות לגרום לדימום תוך-עיני ולשתלת עניים כתוצאה מכך. אלכוהול ועישון יכולים לתרום להישרדות שתל גרועה. פוסט אנטיביוטיקה אופרטיבית ניתנת בדרך כלל למניעת זיהומים בפצע או בשתל.

השתלת זקיקי שיער

שיטות השתלת שיער
השתלות שיער  מבוצעות על בסיס אשפוז, עם הרגעה קלה (אופציונלי) והזרקה מקומית הרדמה. הקרקפת היא שמפו ולאחר מכן טופל עם סוכן אנטיבקטריאלי לפני הקרקפת התורם להיות שנקטפו.

ישנן מספר טכניקות שונות להוציא זקיקי השיער, כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלהם. ללא קשר לטכניקה הקציר, ראוי החילוץ של זקיק השיער הוא החשוב ביותר כדי להבטיח את הכדאיות של השיער המושתל ולמנוע transection, חיתוך של פיר השיער מן זקיק השיער. זקיקי השיער גדלים בזווית קלה על פני העור, ולכן רקמות המושתלים יש להסיר בזווית המתאימה.

ישנן שתי דרכים עיקריות שבהן השתלים התורם מופקים כיום: קצירת כריתה רצועת, החילוץ יחידת זקיק.

השיטה הישנה FUT אינה מומלצת לשימוש יותר
רצועת הקציר היא הטכניקה הנפוצה ביותר להסרת שיער וזקיקים מאתר התורם. הרופא מנתח רצועה של עור מהקרקפת האחורית, באזור של צמיחת שיער טובה. א אזמלים יחיד, כפול, או משולש blade משמש להסרת רצועות של רקמות נושאות שיער מאתר התורם. כל חתך מתוכנן כך זקיקי שיער שלם יוסרו. רצועת נכרת הוא על 1-1.5 x 15-30 ס"מ בגודל. בעת סגירת הפצע שהתקבל, עוזרים להתחיל לנתח בודדים בודדים השתלות יחידה, שהם קטנים, קבוצות נוצרות באופן טבעי של זקיקי השיער, מן הרצועה. עבודה עם מיקרוסקופים סטריאו המשקפת, הם להסיר בזהירות עודף סיבי שומן ורקמות בעוד מנסה למנוע נזק לתאים הזקיקים שישמשו השתלת. השיטה האחרונה של הסגר נקרא "סגירה Trichophytic" אשר התוצאות צלקות עדין בהרבה באזור התורם.

לאחר מכן המנתח משתמש בלהבי מיקרו קטנים מאוד או במחטים עדינות כדי לנקב את האתרים לקבלת השתלות, הצבתם בצפיפות ובתבנית קבועות מראש, ובזווית הפצעים באופן עקבי לקידום דפוס שיער ריאליסטי. טכנאים בדרך כלל לעשות את החלק האחרון של ההליך, הוספת שתלי הפרט במקום אם יש לך נשירת שיער לחץ כאן.

קציר הרצועה ישאיר צלקת ליניארית דקה באזור התורם, אשר מכוסה בדרך כלל על ידי השיער של המטופל אפילו באורך קצר יחסית. תקופת ההחלמה היא סביב 2 שבועות ידרוש תפרים / סיכות להיות מוסר על ידי אנשי צוות רפואי או תת subricular suturing ניתן לעשות.

השתלת שיער FUE
עם הקצאת יחידת Follicular או קצירת FUE, יחידות פוליקולריות יחיד המכיל 1 עד 4 שערות מוסרים תחת הרדמה מקומית; זה הסרת מיקרו בדרך כלל משתמש אגרופים זעירים של בין 0.6 מ"מ ו 1.0 מ"מ בקוטר. לאחר מכן המנתח משתמש בלהבי מיקרו קטנים מאוד או במחטים עדינות כדי לנקב את האתרים לקבלת השתיכות, הצבתם בצפיפות ובתבנית קבועות מראש,

×
×

עגלת קניות